Reklama internetowa Adwords

Google Adwords – to system reklam wyświetlanych na stronie wyszukiwarki Google tuż obok tradycyjnych wyników wyszukiwania.

Wyświetlane reklamy są dopasowane tematycznie do słów kluczowych, które stanowiły pytanie do wyszukiwarki. W ten sposób zwiększa się ich skuteczność, gdyż reklama prezentowana jest jedynie osobom, które prawdopodobnie mogą być zainteresowane ofertą Twojej firmy.

W tym systemie reklam drzemie ogromny potencjał, gdyż wg najnowszych badań blisko 80% internautów aktywnie korzysta z wyszukiwarki Google.

Reklamy Adwords stanowią skuteczny sposób na sprowadzenie na własną stronę internetową potencjalnych klientów.

Przykładowa strona Google z reklamami AdWords

Co mogą dać Ci reklamy AdWords?

 • wzrost odwiedzalności strony – każde wejście na stronę to kolejna okazja do dokonania sprzedaży,
 • pozyskanie nowych klientów i kontrahentów,
 • zwiększenie sprzedaży produktów i usług,
 • popularyzacja marki produktu lub firmy w Internecie,
 • opłata pobierana jest tylko za kliknięcie w reklamę,
 • możliwość ukierunkowania Twojej reklamy na określony kraj, region, co może być szczególnie ważne dla firm działających na lokalnym rynku,

Jaki jest koszt takiej reklamy?

Opłata za kliknięcie zależy od kilku czynników, choć najbardziej od tzw. konkurencyjności słowa kluczowego, dla którego ma być prezentowana.

Im więcej osób lub firm chce umieszczać swoje reklamy pod danym słowem kluczowym tym cena oczywiście wyższa. Jest to swoista licytacja o pozycję reklamy na stronie. Im bliżej pierwszej pozycji tym drożej, ale z kolei "klikalność" większa, przez co reklama może być skuteczniejsza.

Najczęściej koszt kliknięcia to około kilkudziesięciu gr, ale w przypadku szczególnie konkurencyjnych branż może być większy.

Istnieje możliwość ustalenia limitu dzienniego i miesięcznego związanego z wnoszeniem opłat za "kliki". Zatem z góry możemy mieć pewność, że budżet przeznaczony na reklamę nie zostanie przekroczony. Czas trwania kampanii zależy więc od tego, kiedy wyczerpią się środki na nią przeznaczone.

Chcę zareklamować swoją stronę w Google

Oferuję przeprowadzenie trzech rodzajów kampanii reklamowych.

 1. Kampania "Na start" – nastawiona na sprawdzenie skuteczności w pozyskiwaniu klientów, zamówień. Klient ustala maksymalną cenę jaką zgadza się zapłacić za kliknięcie.
  Koszt prowadzenia kampanii: 20% wartości budżetu (minimum 150 zł netto).
  Zalecany budżet na kliknięcia (z tej puli pobierane będą opłaty za kliknięcia): od 300 do 600 zł netto.
 2. Kampania "Standard", w której dla słów kluczowych, które wykazują największą skuteczność zostanie zwiększona stawka za kliknięcie, aby uzyskać lepszą pozycję reklamy.
  Koszt prowadzenia kampanii: 20% wartości budżetu zł (minimum 200 zł netto).
  Zalecany budżet na kliknięcia (z tej puli pobierane będą opłaty za kliknięcia): od 600 do 1500 zł
 3. Kampania "Max", której celem będzie wypozycjonowanie reklamy na najwyższych miejscach. W przypadku tej kampanii należy spodziewać się stosunkowo szybkiego wyczerpania puli przeznaczonej na kliknięcia, z uwagi na podwyższone stawki za pojedyncze kliknięcie.
  Koszt prowadzenia kampanii: 20% wartości budżetu zł (minimum 250 zł netto).
  Budżet na kliknięcia (z tej puli pobierane będą opłaty za kliknięcia): od 1500 zł

Przed, jak i w trakcie kampanii trwa bieżąca analiza skuteczności dobranych słów kluczowych, dla zminimalizowania kosztu reklamy w stosunku do uzyskiwanych efektów. Dla zwiększenia skuteczności przeprowadzanej kampanii zalecane może być dokonanie modyfikacji strony www, aby bardziej zachęcić odwiedzających stronę do skorzystania z oferty firmy.

Zainteresowanych proszę o kontakt.